Průvodce moderního trosečníka

Kapitola 41

Jedenáctý den, druhý měsíc

  Rozhodl jsem se pro jistotu ještě jednou důkladně otestovat finální recept na palivo. Zajímalo mě, jak se motor bude chovat při dlouhodobé zátěži, jestli se nebude přehřívat a podobné věci. Spíš se mi nechtělo nic dělat a byla to z mé strany trochu výmluva, ale další testování palivové směsi určitě na škodu nebylo. Když už jsem nedokázal vymyslet, k čemu užitečně použít vyrobenou elektřinu, rozhodl jsem se pro nabíjení Tesly. Věděl jsem, že se benzínovým generátorem nabije jen o pár procent, ale bylo to lepší než nic. A mohl bych si pustit aspoň rádio.

  Byl bych moc rád, kdyby mě všichni ti samozvaní ekologové viděli, jak jezdím Teslou a šetřím planetu. A hlavně aby mě viděli, jak baterie nabíjím z benzinového generátoru, kde spaluju technický benzín s příměsí olivového oleje. Alespoň že byl extra panenský.

Dal jsem si slib, že jestli se vrátím domů, tak vysadím strom za každý den svého pobytu na ostrově, jako kompenzaci přírodě, za všechen ten spálený benzín a vyprodukovaný oxid uhličitý.

  Sakra, jestli se dostanu domů, tak vysázím třeba celý les.

Další kapitola