Fany pes

Jak to všechno začalo

Všechno to začalo tenkrát, na začátku léta roku 2016 v Minnesotě, když tak hodně pršelo. Déšť nepřestal ani na minutu po dobu dvou týdnů a vážně to byla hrozná otrava. Bylo to tak zlý, že pár lidí na jihu už začalo objednávat prkna a trámy na archu. Ale v nebi nezaplatili účet za vodu, takže nakonec přestalo, a to bylo fajn. 

  Pak ale všechna ta voda dotekla až do města Weaver a to už tak fajn nebylo. Povodeň trvala jen jeden den, ale stačila tam napáchat pořádné škody. Nestačilo, že odnesla plátno letního kina a nádrže na vodu, které tam přivezli o týden dřív v rámci boje proti suchu. Srovnala se zemí téměř všechny domy ve městě, včetně toho na mrkvové ulici, který měl tu smůlu, že stál nejblíž řece. Ale tohle není příběh o tom domě. 

  Dům to rozbilo a odneslo po proudu, stejně jako stovky dalších domů toho léta. Zůstal po něm jen gauč a ten velká voda nakonec taky odnesla. Ale ani o tom gauči tento příběh není. Na gauči totiž tou dobou ležela fenka jménem Fany, a z nějakého záhadného důvodu i pětimetrová krajta. Její jméno neznáme. Proč krajta nevyužila svoji příležitost a nesnědla Fany, nevíme. Buďme za to rádi, když už ne kvůli Fany, tak proto, že v opačném případě by tenhle příběh byl o dost kratší. 

  Krajta poměrně rychle pochopila marnost celé situace a gauč opustila. Odplavala někam, kde bylo míň vody a víc jídla. Fany se nikam nechtělo, a tak zůstala na gauči.  

  Toto je příběh o ní a její cestě po Mississippi. 

Další kapitola